Rob čo môžeš, s tým čo máš, tam kde si

Autor: Lucia Cerchlanova | 15.9.2012 o 1:51 | (upravené 15.9.2012 o 4:52) Karma článku: 7,07 | Prečítané:  515x

Žiť život a žiť život. Znie to rovnako? Áno. Znamená to to samé? Kdeže! Predstavte si ako kráčate po ulici. Čo sa vám vybaví? Že hlúpa otázka? Ale veď práve v najjednoduchších veciach sa skrýva to najväčšie tajomstvo! Niečo,  pre zdravého človeka tak bežné ako je kráčanie ulicou, neznamená preňho nič, čo by stálo za povšimnutie. Odpovedzte si na úplne banálnu otázku, čo som dnes robil, čo som dnes robila?

Mnoho ľudí povie že nič zaujímavé, alebo to čo vždy, nič čo by stálo za spomenutie. I obyčajné kráčanie ulicou môže býť nádherný zážitok. Stačí vnímať seba a svet okolo nás. Spravme dohodu, skúste to zajtra keď pôjdete do práce alebo do školy, vnímajte každý jeden pohyb, ktrorý urobíte. Cítte, ako sa vaša noha dotýka podrážky, ako predkladáte jednu nohu pred druhú, ako sa šaty dotýkajú vášho tela a ako sa s nimi hrá vietor. Vietor pociťujte aj vo vlasoch, na pokožke, vnímajte teplotu okolo, chlad kameňa, teplo ľudí prechádzajúcich tesne popri vás, pohyb oblakov, vtáky brázdiace oblohu, tváre ľudí idúce oproti vám, hľadajte úsmev na perách tých, o ktorých ste zavadili pohľadom, steblá trávy prerastajúce až za obrubník chodníka, penu, ktorú vytvára voda vo fontáne a jej zurčiaci zvuk alebo vôňu vzuchu. Ešte stále môžete povedať, že váš deň bol len taký obyčajný, ako vždy? Človek, ktorý vníma všetkými zmyslami a má otvorenú myseľ nepozná jediný nudný deň.

Nič nie je také silné ako jemnosť a nič nie je také jemné ako skutočná sila. (de Sales)

Sme veľmi ovplyvniteľné tvory. Filmy, televízne reportáže a časopisy nás programujú, že zaujímavý život má iba zopár ľudí, tak rýchlo bežíme do stánku, kúpiť si nový výtlačok, alebo zapíname TV celí nedočkaví dozvedieť sa kto s kým čo urobil a čím pikantejšia, tajnejšia, senzačnejšia je správa, tým lepšie. Prečo stále toľko ľudí okolo nás vôbec zapína televíziu a číta bulvárne plátky? Pretože keď zapnem TV alebo otvorím noviny, vyskočí na mna kopa super zaujímavých príbehov ľudí, s ktorými nemám nič spoločné a môžem tak zabudnúť na svoj nudný život a riešť životne dôležité problémý úplne cudzích ľudí! Také dokonalé!

Je to oveľa pohodlnejšie a bez rizika ako zdvihnúť svoj zadok zo stoličky, kresla (alebo odkadekoľvek) a ísť prežívať svoj život na plno. Rob, čo môžeš, s tým, čo máš, tam, kde si. (T. Roosevelt) Výhovorky, ako ja neviem čo by som mohol práve teraz urobiť neobstoja. Na začiatok sa môžete ísť prejst ulicou. Vaša otvorená myseľ vám ukáže smer kam ďalej.

 


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Odsedel si trest za protest proti okupácii ČSSR. Neľutuje

O stovkách tých, ktorí sa nebáli pozdvihnúť hlas proti vojenskej intervencii, netušíme takmer nič.

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.


Už ste čítali?